Πρόεδρος

Κοσμήτορας

Ζέρβας Κυριάκος

6945374512

Διαβάστε ΕΔΩ την από 06/01/2023 επιστολή του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου μας.

Τα μέλη του Δ.Σ.: Κυριάκος Ζέρβας, Ταμάρα Μαβίδου, Ελένη Δελημπαΐδου, Θεοδοσία Κωστίνα, Αναστάσιος Γιακουμής

Εκ μέρους της εφορευτικής επιτροπής, ανακοινώνεται πως η καταληκτική ημερομηνία των εκλογών για την ανάδειξη των μελών του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων, των μελών που θα συμμετέχουν στην Ένωση Γονέων Πεύκων και της Εξελεγκτικής Επιτροπής του 1ου Γυμνασίου Πεύκων είναι:

Πέμπτη 22/12/2022 και οι ώρες διεξαγωγής των εκλογών θα είναι από τις 17:00 μέχρι και 22:00
Η επιλογή της καταληκτικής ημερομηνίας των εκλογών έγινε με κριτήριο την παράλληλη διεξαγωγή του BAZAAR των παιδιών του Γυμνασίου μας, ώστε να μη σας ταλαιπωρούμε με πρόσθετες μετακινήσεις.

Η συμμετοχή όλων των γονέων κρίνεται απαραίτητη, ώστε να διασφαλιστεί η εκπροσώπηση του σχολείου μας και στην Ένωση Γονέων Πεύκων.

Οι υποψηφιότητες που συγκεντρώθηκαν έχουν ως εξής:

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ
ΓΙΑΚΟΥΜΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΔΕΛΗΜΠΑΪΔΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΖΕΡΒΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
ΚΩΣΤΙΝΑ ΘΕΟΔΟΣΙΑ
ΜΑΒΙΔΟΥ ΤΑΜΑΡΑ
ΜΑΛΑΜΟΥΔΗ ΓΙΩΤΑ
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΡΑ ΜΑΡΟΛΙΝΑ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ
ΓΙΑΚΟΥΜΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΖΕΡΒΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
ΖΩΗΡΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
ΚΩΣΤΙΝΑ ΘΕΟΔΟΣΙΑ
ΜΑΛΑΜΟΥΔΗ ΓΙΩΤΑ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ ΕΥΤΥΧΙΑ
ΖΩΗΡΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
ΜΑΪΛΙΑΝΗ ΣΟΦΙΑ
ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Ευελπιστούμε στη συμμετοχή και στη στήριξή σας.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!

Εκ μέρους της Εφορευτικής Επιτροπής

Μήνυμα της εφορευτικής επιτροπής των εκλογών του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου μας

Αγαπητή κυρία Διευθύντρια,

σας ενημερώνουμε πως κατά την εκλογοαπολογιστική Γενική  Συνέλευση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Γυμνασίου Πεύκων, που διεξήχθη την Κυριακή 4/12/2022 και ώρα 18:00, εγκρίθηκε ο Διοικητικός και Οικονομικός απολογισμός του Δ.Σ. του Συλλόγου.

Αποφασίστηκε η διεξαγωγή εκλογών για την ανάδειξη του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, εκπροσώπων στην Ένωση Γονέων Πεύκων και της Εξελεγκτικής Επιτροπής του 1ου Γυμνασίου Πεύκων, που θα διεξαχθούν:
1η ημερομηνία εκλογών: 20/12/2022 και σε περίπτωση μη απαρτίας
2η ημερομηνία εκλογών: 21/12/2022 και σε περίπτωση μη απαρτίας
3η ημερομηνία εκλογών: 22/12/2022.

Θ' ακολουθήσει λεπτομερής ενημέρωση.

Ακολούθως, ορίστηκαν ως μέλη της εφορευτικής επιτροπής οι κάτωθι:
1.Σγουράκη Παρασκευή
2.Ταπεινοπούλου Ειρήνη
3.Τσαπουτζόγλου Ιωάννης

Παρακαλούμε να σταλεί το μήνυμα στους γονείς και κηδεμόνες των παιδιών του Γυμνασίου μας, ώστε να υποβληθούν οι υποψηφιότητες μέχρι την Παρασκευή 16/12/2022 και ώρα 23:59 στα ανωτέρω email της εφορευτικής επιτροπής, για τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου, την Ένωση Γονέων και την Εξελεγκτική Επιτροπή.

Διευκρινίζεται πως όσοι δηλώσουν υποψηφιότητα για το Διοικητικό Συμβούλιο, δεν μπορούν να είναι υποψήφιοι για την Εξελεγκτική Επιτροπή.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Θα θέλαμε να εκφράσουμε τις ευχαριστίες μας στο απερχόμενο Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για την εξαιρετική συνεργασία και υποστήριξη του σχολείου μας. Κατά τη διάρκεια της σύντομης συνεργασίας μας αναπτύχθηκαν σχέσεις αμοιβαίας εκτίμησης και εμπιστοσύνης, συμβάλλοντας στις προσπάθειές μας για αναβάθμιση της όλης λειτουργίας, αλλά και των υποδομών του σχολείου. Διαβάστε την ευχαριστήρια επιστολή ΕΔΩ