Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι την Τρίτη 30/01/2024, πραγματοποιήσαμε την κλήρωση της λαχειοφόρου αγοράς του Χριστουγεννιάτικου παζαριού του σχολείου μας. Τυχερή αναδείχθηκε η κ. Χριστοδουλάρα Μαρολίνα, μητέρα μαθητή του σχολείου μας, η οποία κέρδισε την 3ήμερη διαμονή (3 ημέρες, 2 διανυκτερεύσεις) για 2 άτομα στη Σκόπελο, κατά την καλοκαιρινή περίοδο 2024, προσφορά του τουριστικού γραφείου Apollo Travel Services. Συγχαρητήρια στην τυχερή του διαγωνισμού και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσοι στήριξαν και στηρίζουν έμπρακτα την όποια δράση του σχολείου μας! Τα έσοδα από το Χριστουγεννιάτικο παζάρι κάλυψαν μέρος του ποσού που απαιτείται για την αγορά ατομικών ντουλαπιών (φοριαμών) στις τάξεις, ώστε τα παιδιά να έχουν τη δυνατότητα να αφήνουν στο σχολείο βιβλία, τετράδια ή άλλα υλικά που δεν τα χρειάζονται στο σπίτι.  Σύντομα θα τοποθετηθούν στις αίθουσες! Το υπόλοιπο ποσό καλύφθηκε από τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων και από τον Δήμο Νεάπολης - Συκεών, τους οποίους ευχαριστούμε ολόψυχα!