H Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία διοργανώνει τον 83o Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά "Ο ΘΑΛΗΣ" για μαθητές Β και Γ΄ Γυμνασίου και όλων των τάξεων του Λυκείου. Ταυτόχρονα με τον 83ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά "Ο ΘΑΛΗΣ" θα πραγματοποιηθεί και ο "ΜΙΚΡΟΣ ΘΑΛΗΣ" για τα παιδιά της Α' Γυμνασίου.

Ο Διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί στις 11 Νοεμβρίου 2022, ημέρα Παρασκευή εντός σχολικού ωραρίου, και ώρα 12:00-14:00. Οι γονείς των παιδιών που επιθυμούν να συμμετέχουν, πρέπει να στείλουν email στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  μέχρι τη Παρασκευή 4 Νοεμβρίου 2022 αναφέροντας το ονοματεπώνυμο του παιδιού και το τμήμα του.

Δείτε σχετικά:

1. Την  έγκριση του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ