Το εργαστήριο Καλλιτεχνικών (από το σχολ. έτος 2022-2023)

Στην αίθουσα που στεγαζόταν το εργαστήριο Καλλιτεχνικών μέχρι και το σχολ. έτος 2020-2021 λειτουργεί σήμερα η Σχολική μας Βιβλιοθήκη.

Το εργαστήριο Καλλιτεχνικών (σχολ. ετών 2019-2020 και 2020-2021)

Με χαρά σας ανακοινώνουμε πως ένας νέος χώρος δημιουργήθηκε στο σχολείο μας και από Δευτέρα 7/10/2019 λειτουργεί κανονικά. Πρόκειται για την αίθουσα που βρίσκεται μπροστά στο αίθριο, απέναντι από την Γραμματεία και γίνεται πλέον εκεί το μάθημα των Εικαστικών.

Πιστεύω ότι το βήμα αυτό αποτελεί μια σημαντική καινοτομία στον τρόπο εκμάθησης των Εικαστικών και ότι βοηθά τα παιδιά να νιώσουν ότι το σχολείο αλλάζει γι’ αυτούς, καθώς τους εμπιστεύεται, τους σέβεται, τους φροντίζει, αλλά και τους αγαπά.

Ελπίζω να αγαπήσουν το νέο αυτό χώρο και να περνούν εκεί εθελοντικά και άλλες ώρες, πέραν του υποχρεωτικού τους ωραρίου!

Σας περιμένω από κοντά, να δημιουργήσουμε παρέα!!

Η καθηγήτρια Εικαστικών, Εύη Αϊδονίδου