Το σχολείο μας ήρθε δεύτερο στον 4ο  Διαγωνισμό Πειραμάτων Γυμνασίων που διεξήχθη κατά το σχολικό έτος 2016-17. Στον διαγωνισμό συμμετείχε ομάδα  του σχολείου μας που αποτελούνταν από τους μαθητές/τριες: Δημητριάδου Β., Γουδούση Σ. και Τσέμπη Κων/νο.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές για την επιτυχία τους και ευχόμαστε να στοχεύουν πάντα ψηλά και να πετυχαίνουν τους στόχους τους.

Για να δείτε τα αποτελέσματα του διαγωνισμού πατήστε ΕΔΩ

Ο Διευθυντής καθώς και ο Σύλλογος των Καθηγητών του 1ου Γυμνασίου Πεύκων συγχαίρουν την Γαζέα Θεοδώρα της Γ΄τάξης για:

1. Την κατάκτηση του "2ου ΒΡΑΒΕΙΟΥ" κατά τους Πανελλήνιους Διαγωνισμούς "Ο ΘΑΛΗΣ" και "Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ" που διοργανώθηκαν από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία για το σχολικό έτος 2016-2017

2. Την διάκρισή της στον 77ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό στα Μαθηματικά "Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ"

3. Την συμμετοχή της στην 34η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ   "Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ"

Ο Σύλλογος των καθηγητών του Γυμνασίου Πεύκων συγχαίρει την μαθήτρια Γαζέα Θεοδώρα (Γ1) και τον μαθητή  Χατζηανδρέου Γρηγόριο (Γ7) για την επιτυχία τους στον διαγωνισμό μαθηματικών "Ο Θαλής".

Τους ευχόμαστε να επιτύχουν και στον επόμενο διαγωνισμό μαθηματικών "Ο Ευκλείδης".