Την Πέμπτη 28/03/2024 οι μαθητές/τριες του τμήματος Β2 και μία μαθήτρια της Γ' τάξης συμμετείχαν στο 1ο Πανηγύρι Φυσικών Επιστημών και Τεχνολογίας 2024 που διοργάνωσαν οι Σύμβουλοι Εκπαίδευσης Φυσικών Επιστημών και Εφαρμοσμένων Επιστημών της ΔΔΕ Δυτικής Θεσσαλονίκης, στο αμφιθέατρο 2ου ΓΕΛ - ΕΠΑΛ Νεάπολης. Το σχολείο μας "άνοιξε" το Πανηγύρι, παρουσιάζοντας τις εργασίες: α) στα πλαίσια μαθημάτων Φυσικών Επιστημών: Προσομοίωση ηφαιστείου, Πείραμα Χημείας και Σημαίες Ευρώπης και β) στα πλαίσια του μαθήματος της Τεχνολογίας: Μυωπία. Υπεύθυνες εκπαιδευτικοί: Βιβή Κούκκου, Σοφία Σουρμενίδου και Αντωνία Ντιλούδη. Ευχαριστούμε τους διοργανωτές για την ευκαιρία που έδωσαν στα παιδιά να συμμετέχουν στην υπέροχη αυτή εκδήλωση! Συγχαρητήρια σε μαθητές/τριες και εκπαιδευτικούς!

Δείτε video από τις παρουσιάσεις των εργασιών στα πλαίσια μαθημάτων Φυσικών Επιστημών ΕΔΩ και στα πλαίσια του μαθήματος της Τεχνολογίας ΕΔΩ

Βεβαίωση συμμετοχής του σχολείου μας