• Η μαθήτρια του Γ2 Ιωάννα Δένη μίλησε για τα επικρατέστερα σενάρια καταστροφής του πλανήτη και αφανισμού της ανθρωπότητας. Η εργασία παρουσιάστηκε στα πλαίσια της συνεδρίας φυσικής και την επίβλεψη της ανέλαβε η καθηγήτρια Χριστίνα Μελίδου.
  • Η μαθήτρια του Γ6 Ράνια Σιδηροπούλου μίλησε για τις θεωρίες της εξέλιξης, του δημιουργισμού και του ευφυή σχεδιασμού και την σύγκρουση τους στο ελληνικό σχολείο. Η εργασία παρουσιάστηκε στα πλαίσια της συνεδρίας βιολογίας και την επίβλεψη της ανέλαβε η καθηγήτρια Χριστίνα Μελίδου.
  • Τέλος, ο περσινός μαθητής μας Γιώργος Ηλιάδης που φέτος φοιτά στο Λύκειο Πεύκων παρουσίασε μια εργασία για τα multimedia, τα 3D γραφικά και τον νέο κόσμο που αυτά ανοίγουν στην εκπαιδευτική διαδικασία. Την εργασία, που εντάχθηκε στην συνεδρία πληροφορικής, επέβλεψαν οι καθηγήτριες του Γυμνασίου Μαρία Μαζαράκη και Χριστίνα Μελίδου."