Η ομάδα στίβου του σχολείου μας συμμετείχε στους αγώνες της Περιφέρειας Δυτικής Θεσσαλονίκης που έγιναν στο Δημοτικό στάδιο Αμπελοκήπων. Οι μαθητές μας εκπροσώπησαν επάξια το σχολείο μας και διακρίθηκαν οι παρακάτω:

Ύψος

1ος Σαλμάνης Χρήστος                Γ6

2ος Βλαχόπουλος Αντώνιος          Γ1

1η Ταρπινίδου Πολυξένη              Γ1

Δρόμος 150 μ.

2ος Γιαμουρίδης Ευθύμιος            Β1

3ος Γούναρης Δημήτριος             Β2

Δρόμος 1000 μ.

3ος Λέξας Μιλτιάδης                   Β3

Την Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου 2012 στον Λαγκαδά έγινε ο αγώνας ανώμαλου δρόμου για τους μαθητές Γυμνασίων της δυτικής Θεσσαλονίκης. Συγχαρητήρια στους μαθητές μας που συμμετείχαν και διακρίθηκαν:

Κορίτσια: Δεληγιάννη Ευφροσύνη, Σταματιάδου Ελένη, Λυμούρη Διονυσία, Κιούση Σοφία

Αγόρια: Γούναρης Δημήτρης, Παντουλούφος Αλκιβιάδης, Λέξας Μιλτιάδης, Μπόρτας Στέφανος, Γιαμουρίδης Ευθύμιος

Τα αγόρια κατέλαβαν την 1η θέση στην ομαδική βαθμολογία και τα κορίτσια κατέλαβαν την 3η θέση στην ομαδική βαθμολογία ενώ ο μαθητής του Β?3 Λέξας Μιλτιάδης κατέλαβε την 3η θέση στην ατομική βαθμολογία!