Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος συγκεντρώσαμε είδη για το Ελληνικό Παιδικό Χωριό στο Φίλυρο, προσπαθώντας να συμβάλουμε κι εμείς στην κάλυψη των αναγκών των παιδιών που φιλοξενούνται εκεί.

Τα είδη που συγκεντρώσαμε τα φετινά Χριστούγεννα, στα πλαίσια του Διαγωνισμού του σχολείου μας "ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΚΙΛΑ - ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΧΑΡΑ! ", στον οποίο συμμετείχαν συλλογικά τα τμήματα του σχολείου, παραδόθηκαν στις 09/01/2024 σε εκπρόσωπο του Ελληνικού Παιδικού Χωριού. Εκτός από τα είδη, παραδώσαμε στο Παιδικό Χωριό και 2 δωροεπιταγές (συνολικής αξίας 30 €), τις οποίες προσέφερε μητέρα μαθήτριας του σχολείου μας, την οποία ευχαριστούμε πολύ!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στις οικογένειές τους που συνέβαλαν στην προσπάθεια αυτή!