Ο μαθητής Τάντσης Ευάγγελος της Α' τάξης διακρίθηκε (1ο βραβείο!) στον 12ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου που διοργάνωσε η Ένωση Ελλήνων Φυσικών! Συγχαρητήρια στον Βαγγέλη για ακόμη μία φορά!!!

Οι παρακάτω μαθητές/τριες συμμετείχαν με μεγάλη επιτυχία στον 3ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Βιολογίας 2024 που διεξήχθη ενδοσχολικά την Παρασκευή 17 Μαΐου 2024.

ΓΙΑΝΝΟΥΛΙΔΟΥ ΚΑΛΛΙΡΟΗ - ΜΑΡΙΝΑ (βαθμολογία 113/120)

ΤΑΝΤΣΗ ΝΑΥΣΙΚΑ (βαθμολογία 112/120)

ΜΥΛΩΝΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (βαθμολογία 103/120)

ΤΣΙΩΜΟΣ ΡΑΦΑΗΛ (βαθμολογία 102/120)

Με "άριστα" το 120, οι βαθμολογίες που συγκέντρωσαν ήταν πολύ υψηλές!

Πολλά συγχαρητήρια και στους τέσσερις! Πάντα επιτυχίες!

Η Τάντση Ναυσικά (Γ' τάξη) και ο Τάντσης Ευάγγελος (Α' τάξη) διακρίθηκαν και στον 6ο Διαγωνισμό Μαθηματικών Ικανοτήτων «ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, που διεξήχθη στις 9 Μαρτίου 2024!

Πολλά συγχαρητήρια στον μαθητή  Τάντση Ευάγγελο της  Α’ τάξης, ο οποίος κέρδισε 3ο βραβείο στον Μαθηματικό Διαγωνισμό "Μικρός Θαλής" που διοργάνωσε το Παράρτημα Κεντρικής Μακεδονίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας για το σχολικό έτος 2023-24.

Ο Βαγγέλης διακρίθηκε και στον Διεθνή Μαθηματικό Διαγωνισμό «Καγκουρό Ελλάς» που διεξήχθη το Σάββατο 30 Μαρτίου 2024.

Μπράβο Βαγγέλη!! Είμαστε περήφανοι για σένα! Πάντα επιτυχίες!

Η Τάντση Ναυσικά της  Γ’ τάξης διακρίθηκε και στη β' φάση του 84ου μαθηματικού διαγωνισμού "ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ" και προκρίθηκε για να συμμετάσχει στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ», η οποία θα διεξαχθεί το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024!!!

Χίλια μπράβο Ναυσικά! Είμαστε πολύ περήφανοι για σένα! Καλή επιτυχία και στην επόμενη φάση του διαγωνισμού!!! 🎯

Πολλά συγχαρητήρια στη μαθήτρια  Τάντση Ναυσικά της  Γ’ τάξης που προκρίθηκε στη δεύτερη φάση του διαγωνισμού, στον 84ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» που θα διεξαχθεί το Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2024! Μπράβο Ναυσικά!! Πάντα επιτυχίες!