Το σχολείο μας στήριξε το πρόγραμμα "Αστέρι της Ευχής" και κατά το σχολικό έτος 2021-2022.  Τα παιδιά των τμημάτων Α12,  Α21, Α22, Α23, Α24, Β11 και Β23 συμμετείχαν στη δράση του οργανισμού «Make a wish» και με τη δωρεά τους βοήθησαν ώστε να εκπληρωθούν ευχές παιδιών που πάσχουν από σοβαρές, για τη ζωή τους, ασθένειες. Ειδικότερα τα παιδιά  των τμημάτων Α24 και Β11 ζωγράφισαν τα δικά τους αστέρια  και δημιούργησαν ένα βίντεο, με το οποίο συμμετέχουν στον διαγωνισμό «Αστέρι της ευχής».

Το πρόγραμμα Αστέρι της ευχής εδώ και 23 χρόνια αποτελεί ένα από τα βασικά προγράμματα εξεύρεσης πόρων, ώστε να μπορούν να υλοποιηθούν ευχές παιδιών που έχουν στερηθεί την παιδική ανεμελιά.

Κάντε κλικ στην εικόνα για να δείτε το video μας

και ΕΔΩ για να δείτε τα Πιστοποιητικά Υιοθεσίας του σχολείου μας

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Πελέχρα Αναστασία, Χαρατσή Αργυρώ, Σταμπουλίδου Αναστασία, Ράντσιος Κωνσταντίνος