Ευχαριστήριο σημείωμα

Θα θέλαμε να εκφράσουμε τις ευχαριστίες μας σε όλα τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας (Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων, μαθητές/τριες και εκπαιδευτικούς) για την ευγενική προσφορά τους στα πλαίσια της Κοινωνικής Δράσης του σχολείου μας «Για να φτάσει η Αγάπη παντού», που πραγματοποιήθηκε από τις 15/12/2021 έως τις 23/12/2021.

Τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν από όλη τη σχολική κοινότητα (1800 €), προσφέρθηκαν στις 23/12/2021 σε 8 παιδιά που φοιτούν στο σχολείο μας, οι οικογένειες των οποίων αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα, δίνοντας μεγάλη χαρά και συγκίνηση, όχι μόνο σ’ εκείνους που δέχθηκαν τη δωρεά, αλλά και σε εμάς που τα προσφέραμε.

Χρόνια  Πολλά και Καλή Χρονιά!  Να είμαστε όλοι γεροί και να προσφέρουμε πάντα αγάπη και αλληλεγγύη στους συνανθρώπους μας, δίνοντας σ’ εκείνους λίγη χαρά αλλά και σ’ εμάς μεγαλύτερο νόημα στη ζωή μας!