Ευχαριστήριο σημείωμα

Θα θέλαμε να εκφράσουμε τις ευχαριστίες μας σε όλα τα μέλη της σχολικής μας κοινότητας για την ευγενική προσφορά τους στα πλαίσια της Κοινωνικής Δράσης του σχολείου μας «Για να φτάσει η Αγάπη πιο μακριά και το Πάσχα», που πραγματοποιήθηκε από τις 24/03/2022 έως τις 15/04/2022.

• Τα τρόφιμα που συγκεντρώθηκαν, παραδόθηκαν την Παρασκευή 15/04/2022 στο Παιδικό Χωριό στο Φίλυρο.

Ευχαριστήρια Επιστολή

• Τα λούτρινα ζωάκια, τετράδια, στυλό, μολύβια, μαρκαδόροι, μπλοκ, χρώματα και γενικά σχολικά είδη για το Δημοτικό σχολείο «Ο Ευαγγελισμός της Θεοτόκου» στη Σιέρα Λεόνε παραδόθηκαν στο 1ο Γυμνάσιο Ευκαρπίας που ξεκίνησε τη δράση.
  • Τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν (520 €) προσφέρθηκαν στις 15/04/2022 σε 8 παιδιά που φοιτούν στο σχολείο μας, οι οικογένειες των οποίων αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα, δίνοντας μεγάλη χαρά και συγκίνηση, όχι μόνο σ’ εκείνους που δέχθηκαν τη δωρεά, αλλά και σε εμάς που τα προσφέραμε.