Χριστούγεννα γιορτάζουμε και σας καλούμε!

Με χαρά σας προσκαλούμε στο σχολείο μας, την Τετάρτη 20/12/2023, από τις 6.00 μ.μ. μέχρι τις 9 μ.μ., να γιορτάσουμε και να χαρούμε,  σε μια ατμόσφαιρα ζεστή και φιλική, με χρώματα, γεύσεις και χριστουγεννιάτικους ήχους!

Σας περιμένουμε!!!

Στιγμές από την προετοιμασία μας

Τρίτη 19/12/2023, μία μέρα πριν από το χριστουγεννιάτικο παζάρι, τα γέλια και η χαρά κυριαρχούν! Μεταφέρουμε έπιπλα και στη συνέχεια όλοι μαζί απολαμβάνουμε το τέλος της παρασκευής των προϊόντων. Την Τετάρτη 20/12 το πρωί απομένει η τακτοποίηση των πάγκων και άλλων επίπλων και ο στολισμός του χώρου που θα φιλοξενήσει το παζάρι μας.  Θα είμαστε όλοι εκεί να χαρούμε αυτή τη μεγάλη γιορτή του σχολείου μας! Δείτε φωτογραφίες της Τρίτης 19/12 ΕΔΩ

Δύο μέρες πριν από το χριστουγεννιάτικο παζάρι, το εργαστήριο Θετικών Επιστημών μετατράπηκε σε εργαστήριο γεύσης, με τα πεντανόστιμα κουλουράκια να γίνονται έργα τέχνης! Με γέλια και μουσική, τα παιδιά μεγαλούργησαν και ταυτόχρονα πέρασαν μία όμορφη μέρα στο σχολείο. Δείτε το video μας ΕΔΩ και φωτογραφίες ΕΔΩ Συγχρόνως συνεχίστηκαν και τα μαστορέματα.

6 υπέροχα έργα με λάδι σε καμβά (τρία 22.5Χ32cm και τρία 26.5Χ16.5cm) για το Χριστουγεννιάτικο παζάρι μας από μητέρα μαθήτριας του σχολείου μας! Δείτε τα ΕΔΩ
Το Σαββατοκύριακο 16-17/12/2023 όλοι βοήθησαν, μαμάδες, παιδιά και εκπαιδευτικοί, κι έγιναν θαύματα! Στιγμές από τις προετοιμασίες μας ΕΔΩ

2ο εργαστήριο κατασκευής χριστουγεννιάτικων στολιδιών (15/12/2023) Υπεύθυνες καθηγήτριες: Σοφία Σουρμενίδου, Ελένη Παπαδοπούλου. Βοήθησαν επίσης οι: Αναστασία Πελέχρα, Βιβή Κούκου, Λάζαρος Παπαδόπουλος, Βιολέττα Φετφατζίδου.

Δείτε φωτογραφίες ΕΔΩ

1ο εργαστήριο κατασκευής χριστουγεννιάτικων στολιδιών (08/12/2023) Υπεύθυνες καθηγήτριες: Σοφία Σουρμενίδου, Ελένη Παπαδοπούλου.

Δείτε φωτογραφίες ΕΔΩ

Επιδιορθώσαμε αντικείμενα για τη διακόσμηση του παζαριού (04-05/12/2023)  Υπεύθυνες καθηγήτριες: Λίνα Ίγγιλη, Ελένη Χατζηζήση.

Δείτε φωτογραφίες ΕΔΩ

Κατασκευάσαμε υπέροχα σαπουνάκια και κηροπήγια (06-07/12/2023). Υπεύθυνες καθηγήτριες: Λίνα Ίγγιλη, Ελένη Χατζηζήση. Ευχαριστούμε τη Λίτσα Βαϊτσίδου για την πολύτιμη βοήθειά της!