Την τελευταία μέρα της σχολικής χρονιάς 2023-24, στην αυλή του σχολείου μας, πραγματοποιήθηκαν εκδηλώσεις με χορούς και παιχνίδια αλλά και τραγούδια από τα μουσικά ταλέντα του σχολείου μας! Το χορευτικό μας συγκρότημα αποτελούσαν παιδιά από διάφορα τμήματα του σχολείου και χόρεψαν τους χορούς: Συρτό, Ικαριώτικο, Τρεχάτο ή φιδίσιο, Κότσαρι και Χασάπικο. Ακολούθησαν παιχνίδια με τη συμμετοχή μαθητών/τριών όλων των τάξεων: Τσουβαλοδρομίες, Κουταλοδρομίες, Ποτηρο..νεροδρομίες, Διελκυστίνδα μεταξύ της Α΄ τάξης με τη Β΄ τάξη και της Β΄ τάξης με τη Γ΄ τάξη. Στη συνέχεια παρακολουθήσαμε έναν ποδοσφαιρικό αγώνα της Β΄ τάξης με τη Γ΄ τάξη, … κάπως διαφορετικό από τους άλλους, αλλά και χορέψαμε όλοι μαζί, μαθητές, μαθήτριες και εκπαιδευτικοί, ένα χασαποσέρβικο με νόημα… «Ο πιο καλός ο μαθητής»! Ακολούθησαν αγαπημένα τραγούδια από τη μουσική μας ομάδα. Στο τέλος απονεμήθηκαν Βεβαιώσεις και Έπαινοι Συμμετοχής στα παιδιά που συμμετείχαν σε Ομίλους, Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων και άλλες δράσεις που πραγματοποιήθηκαν φέτος στο σχολείο μας! Και ήταν πάρα πολλά αυτά τα παιδιά, σχεδόν όλα τα παιδιά του σχολείου μας! Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους!!!

Αποχαιρετούμε με συγκίνηση τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ’ τάξης που φέτος αποφοιτούν από το Γυμνάσιο, ενώ με τα παιδιά της Α’ και Β’ τάξης ανανεώνουμε το ραντεβού μας για τον Σεπτέμβριο!

Φωτογραφίες από τους χορούςτα παιχνίδια και τα τραγούδια

Video από τους χορούςτα παιχνίδια και τα τραγούδια

Καλό καλοκαίρι σε όλους!