Αγαπητοί γονείς, αγαπημένα μου παιδιά...

Η φετινή χρονιά ξεκίνησε με τη δημιουργία ενός εργαστηρίου εικαστικών, το οποίο αναβάθμισε τη λειτουργία του μαθήματος κι έγινε αγαπημένη γωνιά για πολλούς μαθητές.

Δυστυχώς προς το τέλος του σχολικού έτους, ήρθε για ΌΛΟΥΣ ο αναγκαστικός εγκλεισμός λόγω κορονοϊού και οι δραστηριότητές μας διακόπηκαν ξαφνικά.

Ωστόσο, όλα τα θαυμαστά που προλάβαμε να δημιουργήσουμε, θεώρησα χρέος να εκτεθούν με ψηφιακό τρόπο πλέον, μιας και δεν υπήρχε η δυνατότητα να στηθεί η ζωντανή έκθεση έργων που γίνεται κάθε χρόνο στον χώρο του σχολείου μας.

Έχουν δημιουργηθεί τρία βίντεο, ένα για κάθε τάξη. Απολαύστε και καμαρώστε μαζί μου την “Τέχνη”!!!

Α' τάξη     Β' τάξη     Γ' τάξη

Σας εύχομαι ένα ξεκούραστο καλοκαίρι και με το καλό ν' ανταμώσουμε πάλι τον Σεπτέμβρη!!!

Με εκτίμηση και αγάπη,

Εύη Αϊδονίδου (καθηγήτρια Eικαστικών)