Σχέδια Δράσης του μαθήματος "Εργαστήρια Δεξιοτήτων"

ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΕΤΗ

Α Λ Λ Ε Σ   Δ Ρ Α Σ Τ Η Ρ Ι Ο Τ Η Τ Ε Σ

Οι μαθητές/τριες του Γ3, Ιορδάνου Καλλιόπη, Καμπάτσικας  Άγγελος, Κεσισικλή Μελίνα, Ξενίδου Ελένη και Σίμου Μαρία, στα πλαίσια των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων, δημιούργησαν ένα επιτραπέζιο παιχνίδι από ανακυκλώσιμα υλικά. Το ονόμασαν "Ο γύρος της ανακύκλωσης". Μπορείτε να το εκτυπώσετε, να παίξετε και να μάθετε περισσότερα για τη (σωστή) ανακύκλωση, διασκεδάζοντας!

Εγχειρίδιο χρήσης  Σύντομες οδηγίες  Ταμπλό  Κάρτες ερωτήσεων  Πιόνια

Στα πλαίσια του μαθήματος Εργαστήρια Δεξιοτήτων, στη θεματική Ενότητα "Φροντίζω το Περιβάλλον", οι μαθήτριες του τμήματος Γ3, Ελένη Κομάρη, Κορίνα Μπαξεβάνου και Σωτηρία Τελλόγλου, δημιούργησαν ένα υπέροχο έργο (κολάζ) από παλιά, άχρηστα περιοδικά. Πολλά συγχαρητήρια!!!

Την Παρασκευή 10/02/2023, στο πλαίσιο του μαθήματος "Εργαστήρια Δεξιοτήτων" της Α' τάξης πραγματοποιήσαμε δράση με σκοπό την ανάδειξη της σπουδαιότητας της επαναχρησιμοποίησης υλικών και της ανακύκλωσης (εφόσον δεν είναι εφικτή η επαναχρησιμοποίησή τους).

Το σχολείο μας έγινε πιο όμορφο με τα υπέροχα λουλούδια που μας παραχώρησε ο Δήμος Νεάπολης - Συκεών, τον οποίο ευχαριστούμε πολύ!!!!!